Zveme naše členy na sjíždění řeky Sázavy. Poplujeme s Chocerad až do Pikovic. Je to asi ten nejhezčí úsek celé řeky. Spát budeme každou noc v jiném vodáckém kempu v našich oddílových stanech. Jídlo si budeme připravovat a obstarávat společně. Do Chocerad a pak domů se budeme přepravovat vlakem. Doprovodné vozidlo odveze čluny a rozměrnější vybavení. Prosíme účastníky aby byli sbalení pokud možno v jednom zavazadle (krosně) aby nic nenesli v rukou.

A proč zrovna Sázava?

  • Protože jsme ji již několikrát spluli
  • Známe úsek, na který se chystáme
  • Známe okolí řeky
  • Klidná řeka
  • A zejména poslední úsek před Pikovicemi je natolik malebný a kouzelný, že se rádi vracíme

Podmínkou účasti bude účast na vodáckém školení, které bude pro účastníky uspořádáno. A taky aby měli účastníci vyřešené známky na zš Čejkovice

Na co se mohou účastnící těšit:

Dobrodružství plavby malebném prostředí řeky Sázavy, návštěva VOJENSKÉHO MUZEA V LEŠANECH, vodní hry, plavba na RAFTECH a KANOÍCH, SPLOUVÁNÍ MÉNĚ NÁROČNÝCH JEZŮ (pod odborným dohledem vůdce oddílu, který má platné osvědčení k pořádání vodáckých akcí).

Odjezd: 21.5. v 12:22 z vlakového nádraží na Čejči (sraz 12:10)

Bohužel nás mrzí že musíme akci plánovat již od čtvrtka.Takže děti, které pojedou budou muset mít omluvenku ze školy. Nejde vyjet v pátek odpoledne. Jenom cesta zabere skoro 7 hodin a několik přesedání vlakem. Od pátku do neděle bychom si vody tolik neužili.

Návrat: 24.5. na vlakového nádraží v Břeclavi (přesný čas bude upřesněn)

Kapacita účastníků: max 16 dětí 

Cena:  1300,-  celkem (v ceně: vodácké tričko, doprava, jídlo, ubytování v kempech, výdaje na doprovodné vozidlo a ubytování řidiče).

Přihlašování: do 20.2. u Zbyně společně se zálohou 500,-

S sebou: 

Jídlo: Jídlo a pití na čtvrtek odpoledne a večer.

Obuv: 1 pár pevných bot, boty do vody

Oblečení: Plavky, šusťákovka (pokud by bylo chladnější počasí dá se v ní plavit), dostatek spodního prádla a ponožek, vhodné oblečení (alespoň dvoje kalhoty a mikiny – nějaké špatnější a nějaké do města), Pokrývku hlavy (kšiltovku, šátek).

Hygienické potřeby: Kartáček, zubní pasta, šampon na vlasy, mýdlo, ručník.

Ostatní: Svítilna včetně náhradních vnitřků, psací potřeby, spací pytel, malý batůžek, láhev na pití, ešus, příbor, plecháček, kapesní nožík, karimatka.

Kapesné: Výše kapesného necháme na Vašem uvážení (doporučujeme do 500,-).

Zásadně nebrat:  Nevybavujte děti drahými předměty (audiotechnika, elektronika, mobilní telefony, šperky z drahých kovů) pza elektroniku a cennosti neneseme zodpovědnost.

Nutné doklady: Při předání dítěte je nutno předložit kartičku pojištěnce (i ofocenou).

Skautské: Kroj (pokud již máte) nebo skautské tričko, KPZ, šátek a turbánek, skautský zápisník, uzlovačka.

Naše plánovaná trasa:

A jak jsme se měli loni na SAZSKAČE?