2. družina – Tygříci

/2. družina – Tygříci
2. družina – Tygříci2017-01-20T08:38:39+00:00

Družinu Tygříků tvoří výhradně ti nejmladší členové. Jedná se především o předškoláky a prvňáčky. V družině se zavádí tzv. stezky což jsou propracované nástroje skautského vzdělávání, které vedou k celkovému duševnímu rozvoji osobnosti. Pokud máte zájem aby Vaše dítě družinu navštěvovalo, včas kontaktujte vůdce oddílu (tel. 608 310 775, zbynek.s@ostsk.cz).

RÁDCE DRUŽINY

Družinku Tygříků vede Daniela Šardická.

Družinové schůzky:

Každou středu  16:00 – 17:30 na klubovně.

POKŘIK 

FOTOGRAFIE A LOGO TYGŘÍKŮ

CO BENJAMÍNKY V JUNÁKU ČEKÁ

V Junáku se věnujeme dětem, které se teprve chystají na svůj vstup do školy. Je to správný čas na objevování světa s novými kamarády a na hraní a zábavu. Oddílový program skautské družiny skládáme z her a aktivit, které podporují dětskou zvídavost – děti se při nich učí vycházet s druhými ve skupině.

Nejmladší členové tak společně přicházejí na to, co se děje přes rok v přírodě, chodí s oddílem na výlety nebo sportují na hřišti. V klubovně pak zpívají, malují a tvoří – třeba z keramické hlíny nebo z papíru.

Během roku mají možnost vyzkoušet si i vícedenní výpravu nebo v létě vyrazit na svůj první tábor. Stávají se tak samostatnější a na další skautskou cestu získají partu kamarádů.

Vedoucí věnují předškolákům i prvňáčkům individuální péči – pomáhají jim zvládat všechny každodenní nástrahy tak, aby se děti naučily postarat samy o sebe. Respektují, že děti neumí ještě číst a psát nebo se to teprve učí.

Jejich věku přizpůsobují veškerý program. Pro naše nejmenší tak členství ve skautu znamená především se smát, hrát si a prozkoumávat svět.