Datum akce: 1.7.-8.7.2018

Náš tábor podpořil i Jihomoravský kraj

V neděli po příjezdu to bylo trochu chaotické. Muselo se všechno vybalit a nachystat a rozdělit děcka do stanů. Pak jsme se rozdělili do družinek a společně jsme se seznámili s prostředím tábora a jeho okolí. Jelikož se některé děti neznaly tak jsme se první den zaměřili na seznamování. Večer proběhl úvod do celotáborové hry, která se letos dala směrem Rychlých šípů a ježka v kleci. Tento zmíněný ježek byl hlavním klíčem k pokladu a skauti se během jednotlivých her snažili získat jednotlivé kousky skládačky, aby ho nakonec získali a dostali se k pokladu. Nápověda jak se k pokladu dostat byla ukrytá uvnitř ježka a jen ti nejšikovnější ji mohli získat. Když byly naši táborníci uvedeni patřičně do děje, byl už čas hygieny a večerka.

Celý týden na naše skauty, skautky, vlčata a světlušky čekal bohatý program. Svojsíkova stezka, sportovní program jako například olympiáda, kde děti soutěžily na jednotlivých stanovištích, a sbírali body za jednotlivé disciplíny. Potom se vyhlašovali vítězové v jednotlivých věkových kategoriích. Táborníci si vyráběli táborové vlajky a vymýšleli družinové pokřiky, které se všem moc povedly. Samozřejmě hlavní náplní programu bylo dostat se se skauty k cíli a rozluštit záhadu ježka v kleci, k čemuž je měly dostat jednotlivé etapové hry. Našim hlavním nepřítelem byli Vontové, kteří se nám neustále snažili ježka ukrást a zabránit nám najít poklad.

Ve středu nás čekal celodenní výlet do Permonia, který byl pro všechny dost náročný kvůli velkému horku. Každopádně si myslím, že to stálo za to a děcka byly nadšené. Cestou jsme potkali i okolní tábory a mohli jsme nahlédnout, jak to chodí jinde. Popravdě? Myslím, že jsme mohli být rádi za neomezený přísun vody, elektřinu a naše pohodlí. Jinde to tak růžové neměli. Do Permonia cesta dlouhá, ale nakonec jsme to zvládli a dorazili do cíle. V Permoniu jsme prošli labyrinty, vyzkoušeli vodní atrakce, nakoupili suvenýry, občerstvili se, ale hlavně tam skauti našli další dílek skládačky k získání ježka v kleci. No a nakonec nás čekala dlouhá cesta zpátky…Po cestě jsme se ovlažili v řece Oslavě a to ocenily nejen děcka ale i vedoucí. Pak už hlavně odpočinkový program a večerní táborák, kde teda dlouho nikdo nevydržel, protože za celý den toho měli všichni plné kecky.

V táboře nás navštívil i pan farář, který se podíval, jak to u nás v táboře chodí. Strávil s námi pár dní, které zakončil mší.

Jak se nám dny v táboře pomalu krátily, byl čas i na skládání skautského slibu. Tento slavnostní den byl pro skauty, skautky, vlčata i světlušky v pátek. Velké přípravy, trénování slibu, chystání obřadního místa… Spousta emocí a myslím, že pro všechny zúčastněné i zážitek na celý život. Tento obřad skládání slibů byl jen pro ty, kteří měli slib skládat, takže víc o jeho průběhu Vám můžou říct jen Vaše děti. Věřím, že ty z nich, které svůj slib skládaly, už doma všechno barvitě popsali.

Sobota byla rádoby dnem posledním. Tento den se konečně rozluštila záhada ježka v kleci a podle poslední stopy se děcka vydaly pro poklad. Všichni si mohli odnést část pokladu, který byl dobře ukryt za řekou v sousedním táboře. Když už každá družinka svou část našla, šlo se do tábora, kde si upomínkové předměty děcka rozdělily. Pak se podepisovali památkové karty a sbíraly se přezdívky jak je kdo na instagramu atd 😀 Až tady jsem byla vyvedená z omylu. Facebook už dávno vyšel z mody!! Večer nás čekal závěrečný táborák, zpívání, hry a promítání fotek z celého tábora. Někteří menší už toho měli dost tak utíkali spinkat, ale ti kteří chtěli, si mohli s námi zrekapitulovat celý tábor, shlédnou fotky a videa…

Myslím, že i když tento tábor byl tak krátký, tak se všem líbil. Program byl bohatý, počasí nám krásně vyšlo, zážitků spousta… Jen to hrozně rychle uteklo. V neděli už se jen dobalilo a jelo se domů. Ale jak už jsem psala v první části- myslím, že se tento týden moc povedl a líbilo se to jak dětem, tak i vedoucím a příští rok se budeme na všechny opět těšit.