Zveme skauty a skautky (11+) na sjíždění řeky Sázavy. Poplujeme s Chocerad až do Pikovic. Je to asi ten nejhezčí úsek celé řeky. Spát budeme každou noc v jiném vodáckém kempu v našich oddílových stanech. Jídlo si budeme připravovat a obstarávat společně. Do Chocerad a pak domů se budeme přepravovat vlakem. Doprovodné vozidlo odveze čluny a rozměrnější vybavení. Prosíme účastníky aby byli sbalení pokud možno v jednom zavazadle (krosně) aby nic nenesli v rukou.

A proč zrovna Sázava?

  • Protože jsme ji již několikrát spluli
  • Známe úsek, na který se chystáme
  • Známe okolí řeky
  • Klidná řeka
  • A zejména poslední úsek před Pikovicemi je natolik malebný a kouzelný, že se rádi vracíme

Vzpomínky na Sázavu:

Vzpomínky z minulého roku: Sázava je naší oblíbenou řekou, kde najdeme klid a pohodu proto se tam i rádi vracíme. Poslední plavba nám trvala tři dny, vody bylo více než dost a úseky kde se nedalo plout jsme přenášeli (většinou pouze kousek). Vody bylo hodně zejména přej jezy. Pod jezy nám voda dosahovala nezřídka pod kolena.  Občasné velké kameny uprostřed řeky v místech kde byla hloubka nízká (po kolena) činí z řeky velice malebnou.

Podmínkou účasti bude účast na vodáckém školení, které bude pro účastníky uspořádáno.

Na co se mohou účastnící těšit:

Dobrodružství plavby malebném prostředí řeky Sázavy, návštěva VOJENSKÉHO MUZEA V LEŠANECH, vodní hry, plavba na RAFTECH a KANOÍCH, SPLOUVÁNÍ MÉNĚ NÁROČNÝCH JEZŮ (pod odborným dohledem vůdce oddílu, který má platné osvědčení k pořádání vodáckých akcí).

Odjezd: 13.6. v 12:22 z vlakového nádraží na Čejči (sraz 12:10)

Sraz na předání věcí a naložení do doprovodného auta: 12.6. v 19:00 u klubovny. Hodí se děti vybavit i helmami na kolo. zejména na poslední úsek se budou hodit.  (do auta se naloží krosny s vybavením) S sebou si ve čtvrtek vezme každý pouze batůžek se svačinou, pitím a osobními věcmi, které budou potřebovat během cesty. Prosíme při předání doplatit i doplatek 600,- za osobu. 

Bohužel nás mrzí že musíme akci plánovat již od čtvrtka.Takže děti, které pojedou budou muset mít omluvenku ze školy. Nejde vyjet v pátek odpoledne. Jenom cesta zabere skoro 7 hodin a několik přesedání vlakem. Od pátku do neděle bychom si vody tolik neužili.

Návrat: 16.6. na vlakového nádraží v Břeclavi (přesný čas bude upřesněn)

Kapacita účastníků: max 12 skautů/skautek (pokud bude místo nabídneme vlčatům a světluškám)

Cena:  1100,-  celkem (v ceně: doprava, jídlo, ubytování v kempech, pronájem lodí a vybavení – lodě, vesty, pádla, barely).

Přihlašování: do 20.5. u Zbyně společně se zálohou 500,-

S sebou: 

Jídlo: Jídlo a pití na čtvrtek odpoledne a večer.

Obuv: 1 pár pevných bot, boty do vody

Oblečení: Plavky, šusťákovka (pokud by bylo chladnější počasí dá se v ní plavit), dostatek spodního prádla a ponožek, vhodné oblečení (alespoň dvoje kalhoty a mikiny – nějaké špatnější a nějaké do města), Pokrývku hlavy (kšiltovku, šátek).

Hygienické potřeby: Kartáček, zubní pasta, šampon na vlasy, mýdlo, ručník.

Ostatní: Svítilna včetně náhradních vnitřků, psací potřeby, spací pytel, malý batůžek, láhev na pití, ešus, příbor, plecháček, kapesní nožík, karimatka.

Kapesné: Výše kapesného necháme na Vašem uvážení (doporučujeme do 500,-).

Zásadně nebrat:  Nevybavujte děti drahými předměty (audiotechnika, elektronika, mobilní telefony, šperky z drahých kovů) pza elektroniku a cennosti neneseme zodpovědnost.

Nutné doklady: Při předání dítěte je nutno předložit kartičku pojištěnce (i ofocenou).

Skautské: Kroj (pokud již máte) nebo skautské tričko, KPZ, šátek a turbánek, skautský zápisník, uzlovačka.

Naše plánovaná trasa: