Datum akce: 16.7.-26.7.2019

A je to tu ohlédnutí za naším skautským táborem 2019. Naše putování začalo ve Vrbici, kde jsme naložili naši družinu Vrbeckých skautů, kteří s námi jeli úplně poprvé. Pak jsme jeli na naši druhou zastávku v Kobylí a poté v Čejkovicích. Děti se už nemohly dočkat, co je bude čekat tento rok. Na letošní tábor jsme si připravili celotábrovou hru na téma Jumanji, která nás provázela programem. 

Na táboře nás bylo přes 70. Od nejmladší tábornice Rózinky, které byly pouhé 4 měsíce až po vedoucí, paní kuchařky, pana faráře a další šikovné výpomoci. Děti byly rozděleny do pěti družinek podle věku. Benjamínci (děti 5-7 let) s názvem Veverky, Vlčata (kluci 7-11 let) s názvem Banda, Světlušky (holky 7-11 let) s názvem Tajemné lovkyně, a Skauti (11+) kteří byli rozděleni do dvou skupin Aligátoři a Alfa Jumanji.

V pátek jsme navštívili Permonium – unikátní zábavní park, zakomponovaný do areálu Oslavanského dolu Kukla 30 km od Brna. Děti se zamotaly v bludišti, osvěžily ve vodě a z věže Permonia se podívali na blízké okolí. V neděli jsme také navštívili kostel sv. Mikuláše v Oslavanech.

Tábor by se neobešel bez lovení bobříka hladu. Velká část dětí uspěla a zasloužila si odměnu. Někteří táborníci se snažili ulovit i bobříka mlčení, ale nějak to nevyšlo, no, možná příště. 

Skauti absolvovali poprvé v životě dvoudenní výšlap. Bylo to naučné, ale náročné – ušli jsme 30 km se vším vybavením na zádech. Někteří spali pod širým nebem a někdo pod vlastnoručně postavěným přístřeškem poblíž zříceniny ketkovského hradu Levnov s výhledem na elektrárnu Dukovany. Na výšlapu se všichni hodně nasmáli a odnesli si hodně krásných zážitků. Druhý den nám šli naproti i světlušky, vlčata a benjamínci a i když byly útrpné horka a šli jsme kopcovitě skalnatou cestou, tak se všichni vrátili zdraví a plni pěkných a dobrodružných zážitku do tábora. 

Jednu noc nás přepadli dokonce i trifidi, tak se všichni probudili bez možnosti vidět a prožili část dne poslepu. Zvládli vše od ranní hygieny přes snídani až po výlet, na kterém hledali v nedaleké Nové Vsi způsob, jak se zachránit a vyléčit svůj zrak.

Skauti, světlušky a vlčata prožili i noční hru, která spočívala v tom, že jsme prožili celý den v jedné hodině. Děti během hodiny museli stihnout hygienu zahrát si hry, naučit se nějaký uzel, vyšlápnout si na výlet a 5x se stihli i najíst a šli znovu spát.  

Zažili jsme mnoho táboráků, bez kterých by se správný tábor neobešel a u kterých vždy panovala příjemná atmosféra, hrálo se na kytaru, ukulele a zpívaly se písničky. 

Tábor by se samozřejmě neobešel bez naší kuchařky, která s námi jezdí už několik let. A za její výtečná jídla dostala řád zlaté vařečky. A neobešli bychom se ani bez našeho Jendy Lamače, který obdržel řád táborového šikulky. Kristýnka Šárková a Miloš Kos, naši vedoucí, byli také odměněni a to Březovým lístkem, který se uděluje za práci s dětmi. 

Již nyní plánujeme další ročník a těšíme se!

Děkujeme obci Čejkovice za finanční podporu, panu faráři za výraznou pomoc nejen v kuchyni a všem dárcům nejen potravin.

Fotogalerie:

(fotky jsou pouze v náhledové kvalitě)