Datum akce: 16.7.-26.7.2019

A je to tu ohlédnutí za naším skautským táborem 2019. Naše putování začalo ve Vrbici, kde jsme naložili naši družinu Vrbeckých skautů, kteří s námi jeli úplně poprvé. Pak jsme jeli na naši druhou zastávku v Kobylí a po té v Čejkovicích. Děti už se nemohly dočkat, co je bude čekat tento rok. Na letošní tábor jsme si připravili celotábrovou hru Jumanji, která nás provázela programem. 

Na táboře nás bylo přes 70. Od nejmladší tábornice Rózinky, které byly pouhé 4 měsíce až po vedoucí, paní kuchařky, pana faráře a další šikovné výpomoci. Děti byli rozděleny do pěti družinek podle věku. Benjamínci (děti 5-7 let) s názvem Veverky, Vlčata (kluci 7-11 let) s názvem Velká banda, Světlušky (holky 7-11 let) s názvem Tajemné lovkyně, a Skauti (11+) kteří byli rozděleni do dvou skupin Aligátoři a Alfa Jumanji.

V pátek jsme navštívily Permonium – unikátní zábavný park, zakomponovaný do areálu Oslavanského dolu Kukla 30 km od Brna. Také jsme v neděli navštívili kostel sv. Mikuláše v Oslavanech.

Tábor se táke neobešel bez lovení bobříka hladu. Velká část dětí uspěla a zasloužila si odměnu. Někteří táborníci se také snažili ulovit bobříka mlčení, ale nějak to nevyšlo, no možná příště.

Skauti absolvovaly poprvé  v životě dvoudenní výšlap .Bylo to naučné, ale náročné ušly jsme 30 km se vším vybavením na zádech. Někteří spali pod širým nebem a někdo pod vlastnoručně postaveným přístřeškem poblíž zříceniny Ketkov s výhledem na elektrárnu Dukovany . Na výšlapu se všichni hodně nasmáli a odnesli si hodně krásných zážitků. I kyž byly útrpné horka a šli jsme kopcovitě skalnatou cestou ,tak  se všichni vrátily zdraví a plní pěkných a dobrodružných zážitku do tábora. 

Také skauti, světlušky a vlčata prožily noční hru , která zpočínala v tom, že jsme prožili cely den v 1.hodině . Děti během hodiny museli stihnout hygienu zahrát si hry, naučit se nějaký uzel, vyšlápnout si na výlet a 5x se stihly i najíst a šli znova spát .  

Tábor by se samozřejmě neobešel bez naší kuchařky, která s námi jezdí už hodně několik let. A za její výtečná jídla dostala řád zlaté vařečky. A neobešli bychom se ani bez našeho táborového šikuli Jendy Lamače, který obdržel řád táborového šikulky. Kristýnaka Šárková a Miloš Kos, naši vedoucí byli také odměněni a to Březovým lístkem, který se uděluje za práci s dětmi. 

Již nyní plánujeme další ročník a těšíme se!

Děkujeme obci Čejkovice za finanční podporu, panu faráři za výraznou pomoc nejenom v kuchyni a všem dárcům nejenom potravin.

Fotogalerie: