Datum akce: 21.9.2019

I letos tak jako v minulých letech jsme se vydali na vlakovou, cestovatelskou výpravu. A že to byla výprava! Postupně se nám daří natahovat kilometry a letos jsme dosáhly hranice téměř 800 km což za jeden den není vůbec špatné. Vzhledem k tomu, že jsme cestovali z Břeclavi přes Prahu do Ostravy, kde jsme stihli navštívit i Radniční věž v Ostravě, prohlédnout si historické centrum Ostravy a taky si i něco koupit.

Ráno jsme vyjížděli už po sedmé hodině z Břeclavi. Takže budíček byl opravdu brzy. Z Břeclavi jsme se tzv. spodní cestou vydali do Prahy a tam přesedli na vlak do Ostravy. Tam jsme letos chtěli zavítat do centra a prohlédnout si to tam. Před radnicí se nám velice líbila originální květinová výzdoba. No a z radniční věže to byl výhled panečku. Před zpáteční cestou jsme si nezapomněli nakoupit zásoby jídla do vlaku a vydali jsme se na cestu domů.

Letos jsme měli štěstí na spoje a tak se nám podařilo i celkem pohodlně sednout hezky u sebe. Všech dvacet cestovatelů si cestu krátilo různými hrami a za neustálého vtipkování Mariána a Zbyně se i hodně nasmálo.