Chata Kristýna je naše oblíbená chata, kterou si pronajímáme od spřátelené organizace a jezdíme na ni několikrát ročně. Chata se nachází ve Filipovském údolí v Javorníku nedaleko Velké nad Veličkou. Celé okolí Kristýny je obklopeno převážně listnatými lesy a rozsáhlými loukami.

LOKALITA

Uprostřed přírody Bílých Karpat ve Filipovském údolí (Filipovo údolí). Přístup 5 km po zelené turistické značce z Javorníku nad Veličkou (sem možný příjezd autobusem i vlakem), u rozcestníku Liščí bouda. Ideální poloha pro pěší i cyklo výlety do Bílých Karpat. Nedaleko lyžařský vlek a Hotel Filipov s bazénem a saunou.

UBYTOVÁNÍ

Přízemí: společenská místnost – jídelna (5 lůžek), samostatná místnost (1 patrová postel), plně vybavená kuchyňka (sporák s troubou na PB).

Podkroví: dvě samostatné místnosti (každá se 6 lůžky, sražené vedle sebe), vrchní společenská místnost (3 lůžka + 3 gauče), 4 molitanové matrace.

Teplou vodu vyrábí lázeňská kamna, topí se v nich dřevem. Teplá i studená voda je rozvedena do kuchyně, sprchy a umyvadla u schodů do podkroví. Suché WC je mimo chatu. Chata je primárně určena pro ubytování dětských kolektivů.

FOTOGALERIE Z CHATY:

MOŽNOST PRONÁJMU

V případě zájmu o pronájem chaty kontaktujte správce pana Novotného.

Mobil: +420 603 833 902

Email: chata.kristyna@seznam.cz