Níže naleznete seznamy věcí, které je nutno zabalit na jednotlivé akce.

NA DRUŽINOVKU:

Šátek a turbánek, skautský zápisník a psací potřeby, KPZ, vhodné oblečení jak do klubovny tak i na ven, přezůvky.

NA JEDNODENNÍ VÝPRAVU:

Batůžek, svačinu a pití na celý den, pevnou obuv, pláštěnku, KPZ, skautský šátek,  skautský zápisník a psací potřeby, nožík, oblečení dle počasí, popřípadě kapesné dle uvážení (pokud se jde do města).

NA VÍCEDENNÍ VÝPRAVU:

Obuv: 1 pár pevných bot, přezůvky

Oblečení: Vhodné oblečení do chladného i horkého počasí dle uvážení, včetně dostatečného množství spodního prádla a ponožek.

Hygienické potřeby: Kartáček, zubní pasta, šampon na vlasy, mýdlo, ručník.

Ostatní: Svítilna včetně náhradních vnitřků, psací potřeby, spací pytel, malý batůžek, láhev na pití, ešus, příbor, kapesní nožík.

Kapesné: Výše kapesného necháme na Vašem uvážení.

Zásadně nebrat:  Nevybavujte děti na tábor drahými předměty (audiotechnika, elektronika, mobilní telefony, šperky z drahých kovů).

Nutné doklady: Při předání dítěte je nutno předložit kartičku pojištěnce (i ofocenou).

Skautské: Kroj (pokud již máte), KPZ, šátek a turbánek, skautský zápisník.

NA LETNÍ TÁBOR:

Obuv: 1 pár pevných bot, 1 pár tenisek, 1 pár gumových holínek, (+ nějaké boty do vody- pantofle nebo tzv. crooksy)

Oblečení: Vhodné oblečení do chladného i horkého počasí dle uvážení, včetně dostatečného množství spodního prádla a ponožek.

Hygienické potřeby: Kartáček, zubní pasta, kelímek, šampon na vlasy, mýdlo, opalovací krém, repelent, hřeben na vlasy, ručník. Na táboře máme jeden den i „prací den“ tudíž by bylo vhodné přibalit i tuhé mýdlo.

Ostatní: Svítilna včetně náhradních vnitřků, psací potřeby, dopisní papíry + známky, spací pytel, malý batůžek, láhev na pití, sluneční brýle, čepice s kšiltem, ešus, příbor, kapesní nožík.

Kapesné: Výše kapesného necháme na Vašem uvážení. Během pobytu na táboře bude možnost uložení kapesného u provozovatele tábora. (za ztrátu kapesného, uloženého v osobních věcech táborníků, nenese provozovatel odpovědnost).

Zásadně nebrat:  Nevybavujte děti na tábor drahými předměty (audiotechnika, elektronika, mobilní telefony, šperky z drahých kovů). Tyto předměty provozovatel nepojišťuje.

Nutné doklady: Při předání dítěte je nutno předložit kartičku pojištěnce (i ofocenou), prohlášení zákonných zástupců dítěte (bezinfekčnost, vyplňují rodiče – musí mít datum odjezdu na tábor) a vyjádření lékaře.

Skautské: Kroj (pokud již máte), KPZ, šátek a turbánek, skautský zápisník.